poniedziałek, 4 września 2017

Bye bye summer - see you next year, czyli moje migawki lata

Kartka w kalendarzu wskazuje boleśnie, że lato odeszło. I bez kalendarza czuć w powietrzu chłód, wilgoć, a nawet i smutek. Półki sklepowe zalewają kolorowe i wesołe artykuły szkolne, a dzieci grzeją znowu szkolne ławki. 


Lato w Kiel było byle jakie. Gdybym miała mu wystawić ocenę szkolną, to byłaby to trója na szynach. Woda w morzu była zimna, w tym roku nie mieliśmy nawet meduz, gdyż nawet im było za chłodno i nie sprzyjało to ich rozwojowi. Wprawdzie było kilka dni, kiedy słońce przygrzało, ale chłodny wiatr znad morza skutecznie obniżał temperaturę powietrza i wypędzał z plaży. Bardzo często było tez pochmurno, co nie zachęcało do leżakowania, czy kąpieli. Gdy lipiec spisałam już na straty, pokładałam wielkie nadzieje jeszcze w sierpniu. Jak mylnie ! Pogoda wcale nie była lepsza. Zatem mamy już wrzesień, chłodne i mokre poranki, dzikie gęsi i kaczki regularnie przelatują nad moim domem w kierunku ciepłych krajów. Lato wspominam mile jedynie z okresu gdy byłam w Polsce i temp. osiągały ponad 30 C . Wygrzałam wtedy moje stare kości.
Przepiękny  słoneczny dzień oraz błękitne niebo od razu nastrajają pozytywnie na cały dzień. Słoneczne momenty udało mi się uwiecznić na kilku zdjęciach. Zapraszam na migawkę zdjęć. 
Szaleństwo jednorożców dotarło również na plażę :)


Polska kapusta


Neptun czuwa 


Roczek synka. Sama piekłam tort :)Wieczorową porą


Laboe

Wycieczka promem, oj było chłodno ...
Urodziny siostry- sama piekłam tort i robiłam dekoracjeMorze Północne


cdn.
pozdrawiam

5 komentarzy:

  1. Ale Ci dobrze, że mieszkasz nad morzem:) Nawet, jeśli pogoda nieciekawa, to i tak jest pieknie. Morze i plaże to dla mnie najpiekniejsze miejsca na świecie, zwłaszcza polskie, naturalne, z wydmami, bez budynków na plaży. U nas w tym roku w UK pogoda też była do kitu, właściwie nie było lata, nawet w moim ogódku warzywnym nic mi nie urosło z powodu braku słońca. Ale co zrobić. I masz rację, że w jesiennym powietrzu czuć smutek:(

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety pogoda w Polsce również nie rozpieszczała. Po bardzo chłodnym czerwcu i lipcu, każdy liczył na sierpień a tu niestety pogoda była zbliżona. Pozostaję liczyć że w przyszłym roku będzie lepiej a póki co zabezpieczyć się jakąś wycieczką zagraniczną, tam gdzie jest ciepło i temperatura w południe nie spada poniżej 30 stopni. Trzeba nadrobić ten rok i się porządnie wygrzać.

    OdpowiedzUsuń
  3. nie wiedziałem że tam jest tak pięknie !!! :3

    OdpowiedzUsuń