niedziela, 26 czerwca 2016

Kieler Woche 2016 - podsumowanie imprezy

Dzisiaj kończy się Kieler Woche (klikając w link przeniesiecie się do artykułu, który napisałam dla portalu migrelo.de), czyli tydzień kiloński, podczas którego odbywają się regaty, koncerty, do miasta przybywa dużo zagranicznych statków. Impreza ma charakter żeglarski, jednak z roku na rok zagraniczne gwiazdy, koncerty oraz festyn wychodzą nie pierwszy plan.

Kinga Emigrantka


Kieler Woche odbywa się co roku i trwa przez tydzień. Regaty odbywają się w dzielnicy Schilksee leżącej bezpośrednio nad morzem. Impreza ma tutaj mniejszy i spokojniejszy charakter niż w centrum. Koncerty odbywają się tutaj zazwyczaj tylko wieczorem. W ciągu dnia można spróbować przeróżnych smakołyków lub kupić fajne żeglarskie ubrania. W ostatnim dniu imprezy są bardzo fajne promocje na odzież.
Co roku do miasta przybywa ok. 3 mln gości, aby wziąść udział w evencie, sprobować przeróżnych przysmaków, wybrać się na koncerty i dopnigować żeglarzom.Ten wpływający kuter do portu należy do mojej znajomej z pracy. Co roku bierze ona urlop podczas Kieler Woche i wraz z mężem goszczą na swoim kutrze jury i trenerów z regat.


Podczas Kieler Woche port jest pełny żaglówek. W regatach bierze co roku około 5.000 żeglarzy z ponad 50-ciu państw świata. W tym roku pogoda bardzo sprzyjała żeglarzom. Przez cały tydzień dopisywał wiatr i tylko w sobotę padało przez cały dzień. Temperatury były dosyć wysokie, zatem turyści nie mogli narzekać :) Bilans pogodowy uważam za bardzo pozytywny. Można było leżeć  na plaży, opalać się i kąpać.Po chorągiewkach możecie zobaczyć, że mocno wiało :)

Podczas Kieler Woche można sprobować przeróżnych przysmaków z różnych krajów świata. Jak co roku wybieram coś z rybą. Tutaj akurat wędzony łosoś z sałatką ziemniaczaną i warzywami. Nie obyło się oczywiście również bez Bratwurst :)


W centrum miasta imprezy mają większy wymiar. Mniejsze koncerty rozpoczynają się już od wczesnych godzin popołudniowych. Tłumy są ogromne.
Spodobały mi się te poduszki i pluszaki w kształcie emotikonów oraz przeróżnych pączków.
Wiało, ale mimo to upał był niemiłosierny...


W centrum byliśmy bardzo wcześnie, aby nie natknąć się na tłumy turystów. Im później, tym ciaśniej...Regaty
Balony- ujęcie z mojego balkonu.


Tutaj odbywają się skoki na rowerach do wody :)

We wtorek mieliśmy okazję podziwiać fajerwerki w porcie, które rozpoczęły się o godz. 23. Widzicie jak jasno jest o tej godzinie? Teraz latem, gdy mamy ładną pogodę, jest bardzo długo jasno. Czasami aż ciężko usnąć.

Kinga Emigrantka

Kinga Emigrantka

A tutaj moje krótkie nagranie na youtube:

 
Jeśli chcecie być na bierząco zapraszam Was do śledzenia mojego profilu na Instagramie- klik

cdn.
pozdrawiam
Kinga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz