poniedziałek, 5 lutego 2018

3 sprawdzone sposoby jak praktykować efektownie lettering i hand lettering

Macie już szablony i alfabety. Poćwiczyliście już grube i cienkie linie do znudzenia i idzie Wam całkiem dobrze. Pisanie alfabetu stało się nudne i nie wiecie co dalej. Wasze pismo jest już „znośne”, ale nie do końca przypomina takie, które chcielibyście mieć. Co teraz?
Jest kilka sposobów, aby nadal się rozwijać i nie tkwić w miejscu.


  
  
   Bierz udział w wyzwaniach

Na pintereście, instagramie oraz facebooku jest mnóstwo wyzwań, tzw. „challenge” lub „letteringchallenge”. Na początku każdego miesiąca znani „influencerzy” wrzucają rozpiskę z tematami na miesięczne wyzwanie. Dziewczyny z ogarniete.plutworzyły na facebooku grupę o nazwie „Art bullet journal + Art*” - klik, na której gromadzą wszystkie znane wyzwania na każdy miesiąc. Wyzwań jest sporo i warto coś wybrać dla siebie.
Wyzwanie polegają na tym, aby każdego dnia w miesiącu napisać jakieś słowo, zdanie, cytat lub złotą myśl. Wyzwania są oznaczone hasztagami przez co można znaleźć całą masę inspiracji i probować swoich sił. Każdy ma inny styl i warto podglądać innych, aby znaleźć swój ulubiony kierunek. Wyzwania wpajają nam systematyczność, cierpliwość, które są tak ważne przy praktykowaniu hand letteringu, a z upływem miesiąca, zauważycie postępy.


    Drukuj ładne napisy i spróbuj je odtworzyć
Na pewno masz jakiś ładny notes, kalendarz, czy okładkę, które posidają ładne napisy, zdania, cytaty. Spróbuj je odtworzyć. Zrób najpierw szkic ołówkiem, narysuj linie pomocnicze, gdy litery biegną wzdłuż jakiegoś kształtu (np. narysuj cyrklem okrąg, wypełnij go hand leterringiem, a po ukończeniu wymaż ołówek, twój napis będzie miał kształt okręgu.). Ołówek popraw cienkopisem, domaluj grubsze linie i ozdobniki. Poszukaj w internecie darmowych wzorów (wpisz w google „freebies handlettering” ) na specjalne okazje, np. happy birthday, happy new year, merry christmas, etc. i próbuj je odworzyć. Podglądaj jak inni piszą konkretne litery, modyfikuj je i odnajdź sój własny niepowtarzalny styl.
Tutaj kilka do ściągnięcia:    Platforma Skillshare, książki, czasopisma i youtube
Wiele osób zachwala platformę skillshare, na której znajduje się mnóstwo lekcji, tzw. classes.  Platforma jest ta jednak płatna, ale co jakiś czas są promocje np. 3 miesiące za 1 dolara. Sama do pory nie korzystałam, wolę bezpłatengo youtuba :)
Na youtube śledzę te kanały i regularnie staram sie odtworzyc ich prace.Na niemieckim rynku pojawiło się mnóstwo książek do nauki letteringu.
Moje ulubione to:
Frau Hoelle :

May and Berry:

Frau Annika i przyjacielePolskie książka pt. Liternictwo, została jedynie przetłumaczona z angielskiego. Nie podobała mi się i raczej nie polecam, ale z tego co mi wiadomo, to do tej pory jedyna pozycja na rynku w języku polskim.

Z czasopism polecam Flow – pisałam o nim tutaj -klik .
W magazynie jest wiele cytatów, regularnie pojawiają się dodatki w dziedzinie letteringu.
Ostatnio pojawiło się nowe czasopismo „Creative Lettering” jest niestety od razu wyprzedane i ciężko je zdobyć. Również prenumerata jest do tej pory niemożliwa.

A jakie są Wasze sposoby na rozruszanie swojego pisma? 

Zapraszam do odwiedzenia mojego konta na instagramie:
ucze_sie_rysowac_i_malowac

Cdn.
Pozdrawiam

Kinga Emigrantka8 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba, ale od dziecka nie mam kompletnie zdolności manualnych ani cierpliwości. Chętnie popatrzę, kupię dla siebie, ale sama.. nie zrobię nie ma szans

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego? poki nie sprobujesz to sie nie przekonasz :) nauka trwa kilka miesiecy ale efekty sa naprawde :)

   Usuń
 2. Już nie długo zabiorę się za naukę i ciekawie ile zajmie mi to. Jak się skończy to napisze czy efekty są takie znakomite.

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto czasami zrobic cos swojego w domowym zaciszu

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na zajęcie podczas chłodnych wieczorów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe porady, trzeba będzie niebawem przetestować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja testowałam podobne metody jakiś czas temu i efekty były genialne.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się, efekty były genialne

  OdpowiedzUsuń